Plastová okna neznamená zcela bezúdržbová okna!

Údržba a servis plastových oken

Prodáváme stovky plastových oken měsíčně a naším cílem je spokojenost nejen při nákupu na eshopu OKNA HNED, ale i po celou dobu životnosti zakoupených oken!

O plastových oknech se říká, že jsou „bezúdržbová“, to ale neznamená, že plastová okna nepotřebují údržbu vůbec žádnou. Protože se blíží čas jarních úklidů, připravili jsme pro Vás jednoduchý návod na údržbu plastových oken.

Chceme, aby každý náš zákazník věděl, jak se správně postarat o svá plastová okna. Jen při správné údržbě budou okna funkční maximálně dlouhou dobu a budou efektivně bránit únikům tepla. Nemusíte se bát, tohle zvládne opravdu každý.

Okenní rám

Rámy všech nových oken jsou opatřeny ochrannou fólií, tu je potřeba strhnout co nejdříve. K čištění rámu oken se nesmí používat agresivní chemie, ale i prostředky obsahující abraziva (brusivo).

Skleněná výplň

Údržba skel spočívá v občasném omytí prachu a jiných nečistot běžným mycím prostředkem na sklo. Nikdy však na okna nepoužívejte hrubé čisticí prostředky!

Kování a kliky

Promazávaní pohyblivých části kování je nedílnou součástí údržby plastových oken. Doporučujeme olej. Stačí zhruba jednou za půl roku stříknout olej do pohyblivého místa kováni, aby nezatuhlo a mohlo se dokonale otvírat i vyklápět. U kliky pak stačí jen jednou za rok dotáhnout šrouby.

Kanálky pro odtok

Vyfrézované otvory ve spodní části rámu okna slouží k odtoku vody, která se může dostat mezi křídlo a rám. Je důležité udržovat kanálky průchodné. Stačí otevřít okno a ve spodní části rámu odstranit nečistoty.

Těsnění v rámu

Životnost moderních polymerových těsnění je vysoká, ale i tak podléhá přirozenému stárnutí. Je vhodné těsnění ošetřit jednou za půl roku prostředkem na těsnění. Prostředek naneste na hadřík a otřete těsnění. Takto ošetřené těsnění zůstává elastické a dokonale odpuzuje vlhkost.

Těchto pár rad Vám pomůže se postarat o vaše plastová okna správně, ty pak budou stále krásná a hlavně budou dokonale plnit svoji funkci.

V případě, že budete potřebovat poradit s výběrem oken nebo jiného příslušenství, neostýchejte se nám napsat na mail info@okna-hned.cz nebo zavolat na naši infolinku tel.: 530 332 552.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*