Srovnání kvality eshopů s okny

Srovnání kvality eshopů s hotovými plastovými okny pomocí uživatelských hodnocení na heureka.cz

Při nákupu plastových oken přes internet, je nejdůležitější otázka, jak poznat kvalitu a serióznost eshopu, ve kterém zvažujete nákup provést. To nejhorší co se může stát je, že zaplatíte a nic nedostanete. Anebo nedostanete to, co eshop s platovými okny slibuje, co do kvality produktů. Nebo plastová okna nedostanete v termínu, který obchodník uvádí.

Protože celkem často sami nakupujeme různé věci online přes internet, zamýšleli jsme se na tím, jak si vybrat ten správný obchod a nenaletět na plané sliby nepoctivých prodejců. Samozřejmě nejlepší je vlastní zkušenost s eshopem nebo doporučení známých. Co ale dělat v případě, že ani vlastní zkušenost ani doporučení přátel nemáme?

Kromě jiných možností jak zhodnotit kvalitu a spolehlivost eshopu s plastovými okny, existují dnes portály, které shromažďují osobní zkušenosti mnoha uživatelů a prezentují je v přehledných statistikách. Jedním takovým je i portál heureka.cz. Než naletíte na jeden pochybný, ale dobře prezentovaný, děkovný email, raději se zaměřte na informace z portálů, kde své zkušenosti sdílí obrovské množství reálných nakupujících. My jsme udělali jednoduchou analýzu dat z tohoto portálu a připravili pro vás přehled těch nejdůležitějších eshopů, které Heureka nabízí při dotazu na plastové okno.

Při zadání dotazu na Heuréce se nám na několika stránkách ukázaly nabídky od těchto internetových prodejců oken: okna-hned.cz , dekorland.cz , bagno.cz , skladova-okna.cz , bydlime.cz a nonstopstavebniny.cz .

U všech těchto online eshopů s plastovými okny jsme si rozklikly jejich hodnocení (recenze) a zde Vám předkládáme výsledný přehled.

Podle nás je nutno brát v úvahu následující kritéria:

  1. Celkové procento „doporučuje“ – podle nás nejdůležitější statistika, kdy reální zákazníci doporučují eshop s plastovými okny ostatním nakupujícím, nebo taky kvůli nějakým důvodům nedoporučují. Je jasné, že 100% je imaginární hodnota, protože zavděčit se všem, prostě v normálním světě nejde. Ale rozhodně platí, že eshop, který se této hodnotě co nejvíc přiblíží má i nejvíce spokojených zákazníků a tedy funguje nejlépe.
  2. Doba dodání – pochopitelně čím kratší je doba dodání plastových oken, tím lépe pro zákazníky.
  3. Počet hodnocení – při příliš nízkém počtu hodnocení nejsou výsledná data validní.

U všech výše jmenovaných eshopů s hotovými plastovými okny jsme tyto statistky zaznamenali, čož dokládáme níže na obrázcích a pro Vás jsme je zpracovali do přehledné tabulky:

eshop počet hodnocení počet recenzí doba dodání doporučuje
okna-hned.cz 605 231 2,5 98 %
dekorland.cz 442 160 4,3 97 %
bagno.cz 5921 2286 4,5 95 %
skladova-okna.cz 577 347 4,6 94 %
bydlime.cz 665 381 neuvádí 93 %
nonstopstavebniny.cz 6615 2252 3,4 89 %

 

Podle nás z výše uvedeného přehledu vychází jednoznačně nejlépe eshop okna-hned.cz , který vykazuje nejvyšší míru spokojenosti (doporučení) a suverénně nejkratší dobu dodání. Mimo to má tento eshop jako jediný certifikaci APEK – Česká kvalita a „Garantovaný nákup“ na Heuréce. Tyto certifikáty dávají zákazníkům ještě více jistot a záruku vstřícného přístupu při řešení reklamací apod.

V závěsu za okna-hned.cz se potom v rámci Heuréky drží dekorland.cz, který vykazuje skoro dvojnásobnou délku doby dodání, ale  také nejnižší počet hodnocení.

Na pomyslném třetím místě se potom umístil eshop bagno.cz, který má vysoký počet hodnocení, ale druhou nejhorší dobu dodání.

U eshopů skladova-okna.cz a bydlime.cz se nám nelíbí poměr hodnocení a recenzí (ačkoliv jsme si vědomi, že to je pouze subjektivní dojem) a oba mají navíc nejhorší (nejdelší) dobu dodání.

Eshop nonstopstavebniny.cz má sice poměrně rychlé dodání, ale zase nejhorší procento spokojenosti/doporučení.

Mimo online obchody s plastovými okny, které uvádíme v tabulce, jsme při naší srovnávací analýze narazili ještě na eshopy sklad-oken.cz a skylight.cz, ale tyto obchody nemají zavedenu službu ověřeno zákazníky nebo mají tak nízký počet hodnocení, že se to nehodí statisticky zpracovávat.

Dále uvádíme printscreeny veškerých hodnocení z portálu heureka.cz, potvrzujících údaje uváděné v tomto dokumentu:

Veškerá uváděná data jsou z 9. 7. 2017 cca 20:00 hod. a v průběhu dalšího času se mohou data měnit, tak jak budou přibývat hodnocení a recenze nakupujících.

Věříme, že Vám tento jednoduchý statistický přehled pomůže, si udělat správný obrázek o eshopech a vybrat toho pravéo dodavatele hotových plastových oken!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*